کشیدن – کش دادن دستگیری دستگاه قضایی اخبار بین الملل

کشیدن – کش دادن: دستگیری دستگاه قضایی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی شاید صلاح نباشد رئیسی وارد انتخابات 1400شود / ناصر ایمانی

ناصر ایمانی گفت: در انتخابات ریاست جمهوری چون یک فرد قرار است معرفی شود باید نوعی اجماع صورت گیرد ولی جهت انتخابات مجلس نیاز به اجماع در مورد ایشان نیست. در انت

شاید صلاح نباشد رئیسی وارد انتخابات 1400شود / ناصر ایمانی

ناصر ایمانی: شاید صلاح نباشد رئیسی وارد انتخابات 1400شود

عبارات مهم : انتخابات

ناصر ایمانی گفت: در انتخابات ریاست جمهوری چون یک فرد قرار است معرفی شود باید نوعی اجماع صورت گیرد ولی جهت انتخابات مجلس نیاز به اجماع در مورد ایشان نیست. در انتخابات مجلس شخصیت های تاثیرگذار در اردوگاه اصولگرایی لیستی خواهند داد که جناب آقای رئیسی می توانند یکی از امضاکنندگان آن لیست باشد و آن را تایید کند.

ناصر ایمانی، تحلیلگر سیاسی اصولگرا اعتقاد است سیدابراهیم رئیسی جهت انتخابات مجلس آینده نامزد نمی شود ولی جز کنشگران مهم خواهد بود. او همچنین می گوید شاید اگر در انتخابات ریاست جمهوری اردیبهشت ماه رئیسی انصراف می داد و قالیباف می ماند رایی بالاتر از 16 میلیون کسب می کرد.

شاید صلاح نباشد رئیسی وارد انتخابات 1400شود / ناصر ایمانی

مشروح گفتگوی اعتمادآنلاین با ناصر ایمانی را در ادامه می خوانید:

آقای رئیسی در انتخابات 16 میلیون رای داشتند و این رای قابل توجه بود و جهت نخستین بار بود که اصولگرایان توانستند بر گزینه ای اجماع کنند؛ آیا ایشان می تواند جهت انتخابات مجلس هم محور اجماع باشند؟

من تصور نمی کنم شخص آقای رئیسی میل به داشته باشند جهت انتخابات مجلس کاندید باشند. بعید می دانم این اتفاق بیفتد و ایشان نمی خواهند وارد مجلس شوند. به علت اینکه ایشان مسئولیتی که در آستان قدس دارند مسئولیت بزرگی هست. انتخابات ریاست جمهوری مساله دیگری بود. بعید است ایشان بخواهد کاندیدای مجلس شود. ولی بحث دیگری است و آن اینکه ایشان می خواهند نقش سیاسی در اردوگاه اصولگرایان جهت انتخابات مجلس بازی کنند؟ که به نظر می آید این کار را بکنند. ایشان با توجه به اعتبار رایی که دارند جز افرادی خواهند بود که در انتخابات مجلس اثرگذاری می کنند.

ناصر ایمانی گفت: در انتخابات ریاست جمهوری چون یک فرد قرار است معرفی شود باید نوعی اجماع صورت گیرد ولی جهت انتخابات مجلس نیاز به اجماع در مورد ایشان نیست. در انت

با توجه به اتفاق هایی که در انتخابات ریاست جمهوری افتاد فکر می کنید ایشان هنوز مورد اجماع همه اصولگرایان در انتخابات مجلس باشند؟

برای انتخابات مجلس احتیاجی به اجماع نیست. در انتخابات ریاست جمهوری چون یک فرد قرار است معرفی شود باید نوعی اجماع صورت گیرد ولی جهت انتخابات مجلس نیاز به اجماع در مورد ایشان نیست. در انتخابات مجلس شخصیت های تاثیرگذار در اردوگاه اصولگرایی لیستی خواهند داد که جناب آقای رئیسی می توانند یکی از امضاکنندگان آن لیست باشد و آن را تایید کند بنابراین تا این حد کافی است و نیازی به اجماع نیست.

منظور این بود که لیست ایشان لیست قاطع اصولگرایان باشد.

قاعدتا اصولگرایان جهت انتخابات مجلس سازوکاری خواهند داشت که آن سازوکار می تواند همان جمنا باشد یا چیزی شبیه آن یا با تغییراتی همان جمنا خواهد بود. به عنوان نمونه آقای رئیسی یا بعضی از شخصیت های متنفذ اصولگرا از آن لیست حمایت خواهند کرد و این کافی هست.

شاید صلاح نباشد رئیسی وارد انتخابات 1400شود / ناصر ایمانی

با توجه به اعتبار رایی که رئیسی در انتخابات 96 داشت و با توجه به نارضایتی هایی که امروز مردم از اوضاع اقتصادی و معیشتی خود دارند فکر می کنید آقای رئیسی جهت انتخابات 1400 نامزد می شوند و همچنان می توانند گزینه اصولگرایان باشند؟

صحبت کردن در این باره خیلی سریع هست. واقعا در سه سال آینده اتفاقات زیادی ممکن است در صحنه سیاسی کشور بیفتد که بر اساس آن اتفاقات شاید صلاح نباشد ایشان به عرصه انتخابات وارد شوند یا ممکن هم است که صلاح باشد وارد عرصه مسابقه ها شود. به عقیده من اکنون اظهارنظر کردن جهت انتخابات ریاست جمهوری خیلی سریع هست. ولی به هر حال ایشان می تواند یکی از گزینه های مطرح اصولگرایان باشد؛ در کنار 7 یا 8 نفر دیگری که می توانند گزینه باشند. ولی صحبت کردن راجع به اینکه ایشان تصمیم دارند یا نه خیلی سریع هست.

ناصر ایمانی گفت: در انتخابات ریاست جمهوری چون یک فرد قرار است معرفی شود باید نوعی اجماع صورت گیرد ولی جهت انتخابات مجلس نیاز به اجماع در مورد ایشان نیست. در انت

نکته ای که وجود دارد این است که قالیباف و محسن رضایی چندین دوره کاندیداهای اصولگرایان در انتخابات بودند؛ آیا این اتفاق جهت آقای رئیسی هم می تواند تکرار شود؟

ممکن هست.

از این جهت پرسیدم که این دو گزینه هنگامی که در دور اول مردم به آنها اقبال نداشتند در دوره های بعد شانسشان کمتر شد. این شرایط جهت رئیسی تفاوت می کند؟

شاید صلاح نباشد رئیسی وارد انتخابات 1400شود / ناصر ایمانی

البته من با این فرمایش شما موافق نیستم چون معلوم نیست که وجهه آقای قالیباف پایین رفته باشد. چون ایشان در انتخابات حضور پیدا نکرد که ببینیم چقدر رای می آورد. رای آقای قالیباف تا روزهای منتهی به انتخابات بر اساس نظرسنجی ها رای نسبتا قابل قبولی بود یعنی اگر در انتخابات گذشته آقای رئیسی انصراف می داد و آقای قالبیاف می ماند شاید ایشان حتی زیاد از 16 میلیون رای می آورد بنابراین چون ایشان وارد نشد نمی شود قضاوت کرد که نسبت به چهار سال قبل رایشان افول کرده بود.

به هر حال ایشان در سال 92 جهت بار دوم نامزد شدند و آقای رضایی هم همین وضع را داشتند؛ سوالم این است که آیا شرایط آقای رئیسی با این دو گزینه تفاوت دارد؟

صحبت کردن جهت سه سال و نیم آینده صحبت کاملا بی نتیجه است چون ممکن است خیلی اتفاق ها بیفتد.

واژه های کلیدی: انتخابات | انتخابات 96 | اصولگرایان | انتخابات مجلس | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs